K.UTB info K.UTB TOP

Co se děje za zavřenými dveřmi knihovny?

Zajímá vás, co pro vás máme nového? Chtěli byste mít všechny informace na jednom místě? Tak v tom případě jste tady správně. Provoz knihovny a nakladatelství, dostupné elektronické zdroje a e-knihy, novinky a vychytávky a spoustu dalšího.

Provoz Knihovny UTB ve Zlíně a studovny v Uherském Hradišti

Potřebujete si půjčit knihu z knihovny? Nebo ji naopak vrátit? Ani jedno není problém. Knihy si jednoduše objednáte podle návodu, který najdete na našich webových stránkách, a domluvíte se s námi, kdy si knihy vyzvednete. K vracení knih využívejte samoobslužnou vracečku knih, která je umístěna v přízemí budovy U13 a je přístupná i během víkendů. Hlídejte si prosím termíny vrácení knih a včas si je prodlužte. Knihy mohou objednávat a vracet také studenti z FLKŘ, kteří využívají naši tamní studovnu.

Provoz univerzitního nakladatelství a prodejny knihovny

Provoz nakladatelství běží dál v omezeném režimu, kromě klasických služeb můžete využít i on-line služby: levný tisk, tisk skript nebo závěrečné práce. Na adrese tisk@nakladatelstvi.utb.cz vám zodpovíme všechny dotazy a budeme vás také informovat o stavu vaší objednávky nebo požadavku.

Prodejna knihovny s reklamními a propagačními předměty UTB je do odvolání uzavřena.

Dostupné elektronické informační zdroje a e-knihy

On-line knihovna Bookport

I v letošním roce můžete využívat vaši oblíbenou digitální knihovničku Bookport, kde najdete e-knihy od předních českých nakladatelů. Máte přístup ke kompletní kolekci odborné literatury (více než 4 200 titulů). Knihy z Bookportu naleznete také přímo v našem katalogu. Připravili jsme pro vás i jednoduchý návod pro práci s touto službou (najdete tam např. i info o tom, jak si přepnout formát knihy na PDF a zapnout si tak “normální” číslování stran).
► Podrobný návod, jak pracovat s portálem Bookport ◄

Národní digitální knihovna KRAMERIUS

Dobrou zprávou pro všechny je také prodloužení přístupu do Národní digitální knihovny Kramerius, kde naleznete miliony digitalizovaných stran českých časopisů a monografií, a to až do konce června 2021. I tady pro vás máme připravený návod, jak se přihlásit a pracovat s tímto portálem.
► Podrobný návod, jak se přihlásit a jak pracovat s portálem KRAMERIUS ◄

Nový portál elektronických knih

Všechny elektronické knihy (především ty zahraniční, ale najdete tam také knihy např. z Bookportu) najdete nově na jednom místě, na portále eknihy.k.utb.cz. Přístup k e-knihám přes tento portál vám bude snadno fungovat z domova i ze školy.
Přejít na portál e-knih

eBook Academic Collection Trial EBSCO (FAME, FHS, FT, FAI, FLKŘ, FMK | přístup do 21. 5. 2021)

EBSCO eBook Academic Collection je jedna z nejobsáhlejších světových multioborových kolekcí odborných elektronických knih. Zahrnuje přes 183 000 knižních titulů od předních vydavatelů odborné a vědecké literatury (Elsevier Science, Oxford Academic Press, MIT Press, Sage, Wiley a mnohá další), které pokrývají všechny obory: od přírodních věd, medicíny a technologií přes ekonomii, obchod a vzdělávání, až po humanitní a sociální vědy.
Přejít do EBSCO EBOOK ACADEMIC COLLECTION TRIAL

E-časopisy De Gruyter (FAME, FHS, FT, FAI, FLKŘ, FMK | přístup do 14. 5. 2021)

Více než 445 odborných elektronických časopisů ze všech vědních oborů od vydavatelství De Gruyter. Výsledky vyhledávání je možné třídit podle jednotlivých oborů, stačí si zobrazit časopisy, které jsou licencované pro UTB (“All accessible content”) a následně si vybrat články nebo časopisy jako typ zdroje.
Přejít do De Gruyter

SAGE Knowledge Books and Reference Collections (FHS, FMK, FAME | přístup do 30. 6. 2021)

Dostupných je více než 5 000 prestižních titulů – odborné monografie a referenční příručky atd. Platforma SAGE Knowledge je určena pro studenty, výzkumné a akademické pracovníky, kterým umožňuje vyhledávání v celém obsahu z jednoho místa. Dostupné jsou kolekce e-knih (Sage Books) a referenční díla, příručky či encyklopedie (Sage Reference).
Přejít do SAGE

Emerald Insight (FHS, FMK, FAME | přístup do 31. 8. 2021)

Databáze poskytuje přístup k aktuálním obsahům téměř 3 000 elektronických knih významného vydavatelství Emerald. Tematicky jsou obsažené zdroje ze dvou kolekcí: Social Science eBook Collection + Business, Management and Economics eBooks Collection. Jedná se zejména o oblast pedagogiky, sociologie, psychologie, ekonomie, managementu, marketingu a další společenskovědní a ekonomické disciplíny.
Přejít do EMERALD

Emerald Management eJournals (FAME, FLKŘ, FMK | přístup do 31. 12. 2021)

Kolekce 213 elektronických časopisů významného vydavatelství Emerald, která se zaměřuje na ekonomické vědy, management, ale také logistiku, cestovní ruch nebo marketing.
Přejít do EMERALD eJOURNALS

Všechny dostupné informační zdroje, včetně nových testovacích přístupů, naleznete v seznamu našich databází nebo přes rozhraní proxy.k.utb.cz. Aby vám přístup fungoval i z domova, nezapomeňte se přihlásit a nastavit tak vzdálený přístup. Obsah těchto zdrojů můžete jednoduše prohledávat z jednoho místa, a to je náš portál.

Nástroj Grammarly @edu

Licence do Grammarly @edu

Pořídili jsme pro vás prémiové a zcela zdarma licence do Grammarly @edu, což je jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro výuku a kontrolu angličtiny. Pokud si chcete tuto licence ke svému univerzitnímu účtu pořídit, stačí postupovat podle návodu a licenci si rezervovat. Standardní doba platnosti licence je 30 dnů, pak si je ale můžete ještě dvakrát prodloužit.