Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Výpůjční služby

On-line knihovna BOOKPORT

Knihovna UTB sjednala pro své uživatele přístup do on-line knihovny Bookport. Bookport obsahuje přes pět tisíc českých titulů zahrnující odbornou literaturu i beletrii. K dispozici jsou knihy od významných nakladatelů jako Grada, Portál, Galén, Karolinum a další. Na své si tak přijdou studenti humanitních oborů, ekonomie, managementu i marketingu. Pro přihlášení a práci s portálem potřebujete pouze své univerzitní přihlašovací údaje.

Knihy z digitální knihovny Bookport můžete vyhledávat přímo na portálu Bookport nebo v rámci knihovního katalogu (kolekce BOOKPORT).

Vyhledání knih z Bookportu přes katalog knihovny

  • V katalogu najdete knihy z Bookportu jako kolekci BOOKPORT (v pravém sloupci pro upřesnění). Záznamy jsou označené jako e-knihy. Po zadání vyhledávacího dotazu si tak můžete výsledky omezit pouze na kolekci BOOKPORT (kliknutím do pravého sloupce s upřesněním).
  • I bez omezení kolekce knihu z kolekce Bookport poznáte jednoduše: bude označena jako e-kniha a má samostatný záznam, takže ji poznáte od knihy, která je dostupná ve fyzické podobě v knihovně.
  • V detailu knihy klikněte v části s jednotkami na odkaz v on-line přístupu, který vás nasměruje na konkrétní knihu na portálu Bookport.
  • Na portálu Bookport se musíte přihlásit pomocí svého univerzitního účtu (který používáte např. do portálu Stag). Klikněte na modré tlačítko „Přístup prostřednictvím EduID“ a ze seznamu vyberte naši univerzitu. Následně zadejte své přihlašovací údaje do univerzitního účtu.
  • Vytvoří se vám uživatelské konto, ve kterém uvidíte historii přečtených knih a další informace. Nyní už můžete s radostí začít se čtením 🙂

Jak knihy číst?

Knihy můžete číst v režimu online prostřednictvím webového rozhraní nebo offline pomocí mobilní aplikace (dostupná pro Android a iOS). Ve čtení tak můžete volně přecházet z mobilu na tablet nebo počítač a ihned pokračovat tam, kde jste na jiném zařízení skončili. Můžete si nastavit velikost písma podle potřeby, vkládat poznámky, následně je můžete mazat a upravovat, a k dispozici je také noční režim.

Vyhledání knih na portálu Bookport

Pokud je pro vás jednodušší pracovat s portálem Bookport, než vyhledávat knihy v katalogu knihovny, můžete využít návod, který jsme pro vás připravili, abychom vám první krůčky usnadnili.


Pokud si nevíte rady, zeptejte se našich zaměstnanců:

Správce knihovního systému

E-mail: katalog@k.utb.cz
Tel: +420 576 034 901

Fakulty a součásti

Zavřít