Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Nástroje ke studiu

Nástroj Grammarly @edu

Grammarly je jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro výuku angličtiny. Rozvíjí dovednosti v psaní anglických textů, posiluje správné návyky v oblasti zpětné kontroly textukontroluje plagiátorství. Ale pozor, Grammarly dokáže mnohem víc, než jen najít běžné pravopisné, interpunkční a gramatické chyby (dokáže jich rozpoznat více než 400). Využívá algoritmy založené na umělé inteligenci a ukazuje studentům, jak zlepšit srozumitelnost, volbu slov a sloh.

Podívejte se na Grammarly @edu

Grammarly porovná váš text s více než 16 miliardami webových stránek a tisíci články spadajících pod licenci ProQuest. Zvýrazní pasáže, které již byly zveřejněny jinde a nabídne data k vytvoření citací.

Navíc skvěle funguje na jakémkoliv zařízení a je k dispozici v různých variantách (rozšíření prohlížeče, doplněk pro Microsoft Word, desktopová aplikace pro Mac i Windows, aplikace pro Android a iOS).

Jak získáte licenci pro přístup do Grammarly @edu?

Postup pro získání licence je trochu jiný než na podzim 2020, kdy jsme měli zkušební přístup, takže i ti, kteří si Grammarly už vyzkoušeli, si musí svou licenci znovu rezervovat. Licencí je omezený počet a jsou na omezenou dobu.

Abyste mohli využívat rozšířenou licenci (která je pro vás úplně zdarma), je nutné si ji nejdříve zarezervovat, postup je opravdu jednoduchý:

  • klikněte do katalogu knihovny, kde najdete všechny dostupné licence (jejich počet je omezen),
  • licenci získáte kliknutím na tlačítko “Rezervovat”: licence musí být zeleně označená, to znamená, že je volná a k dispozici (k tomu, abyste si ji mohli rezervovat, musíte být přihlášení v katalogu — přihlásíte se vpravo nahoře),
  • my vám následně vytvoříme licenci — do vašeho univerzitního e-mailu vám dorazí odkaz, pomocí kterého se zaregistrujete do Grammarly (prosím, buďte trpěliví, licence je nutné vytvořit ručně, proto to může chvilku trvat),
  • pomocí svého účtu pak již můžete využívat Grammarly @edu naplno.

Standardní doba platnosti licence je 30 dnů, poté ji lze jednou prodloužit. Tři dny před koncem licence vám dorazí e-mail s upozorněním.

Akademičtí pracovníci, kteří potřebují přístup na delší dobu, nás mohou kontaktovat na e-mailu itspravce@k.utb.cz.

Chci svou licenci!

Další informace o tomto nástroji můžete najít také v přiloženém materiálu. V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů nám napište na e-mail itspravce@k.utb.cz.

Fakulty a součásti

Zavřít