Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Knihovní fond

Veškeré dokumenty, které jsou uložené v knihovně, můžete najít přes náš katalog na adrese katalog.k.utb.cz.

Kromě knih, časopisů a novin můžete v katalogu vyhledávat také některé e-knihy, e-časopisy a závěrečné práce obhájené před rokem 2005. Další elektronické zdroje jsou dostupné přes portál informačních zdrojů, novější závěrečné práce v Digitální knihovně. Více informací o online zdrojích najdete v sekci licencované zdroje.

Katalog je veřejně dostupný prostřednictvím internetu. Registrovaní čtenáři se mohou do katalogu přihlásit a využívat online služby knihovny.

Co umí katalog?

Vyhledání knihy, ověření její dostupnosti a zjištění umístění

Prostřednictvím katalogu jednoduše zjistíte, zda je vámi požadovaný dokument v nabídce naší knihovny, a pokud ano, tak zda je volný (k dispozici k vypůjčení) a kde ho najdete.
Chci si půjčit knihu

Prodloužení výpůjční doby

Každou vypůjčenou knihu můžete sami 2× prodloužit online ve svém čtenářském kontu v katalogu knihovny. Pokud ale na knihu vznikne rezervace, další prodloužení už není možné a knihu musíte včas vrátit.
Chci si prodloužit výpůjční dobu knihy

Rezervace vypůjčené knihy, objednávky ze skladu

Pokud jsou všechny výtisky konkrétní knihy vypůjčené, je možné si na tuto knihu udělat rezervaci. Tím se zablokuje prodlužování všem, kteří mají knihu vypůjčenou, a jakmile ji někdo vrátí, dostanete upozornění e-mailem. Po obdržení e-mailu máte 7 dní na vyzvednutí knihy, která pro vás bude připravena u pultu ve 2. patře knihovny. Studenti a zaměstnanci univerzity mohou mít najednou 5 rezervací, externí čtenáři pouze 3.

Pokud má kniha status Na 30 dnů — sklad, je nutné ji objednat. Knihy ze skladu expedujeme každý všední den do 16:00. Kniha je od objednání k dispozici za cca 20 min. Pokud si objednáte knihu po 16:00, bude pro vás připravena další den ráno (mimo sobotu). Objednávku knihy provádíte stejně jako rezervaci.
Chci si rezervovat knihu nebo objednat knihu ze skladu

Meziknihovní výpůjční služba

Meziknihovní výpůjční službu můžete využít v případě, že si chcete půjčit knihu, kterou knihovna nemá ve své nabídce. Jedná se o službu poskytovanou mezi knihovnami.
Chci si půjčit knihu, kterou knihovna vůbec nemá

Obálky knih

Pokud hledáte často v našem katalogu, určitě jste si už téhle malé vychytávky všimli. Všude, kde je to možné, zobrazujeme zmenšený náhled obálky, abyste se mohli lépe orientovat např. u titulů, které mají stejný nebo podobný název. Z portálu obalkyknih.cz pro vás stahujeme také obsahy knih.

Fakulty a součásti

Zavřít