Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Knihovní fond

Nákup knih pro zaměstnance

Knihovna zprostředkovává veškerý nákup knih pro zaměstnance, a to na tzv. dlouhodobou výpůjčku. Nákup odborné literatury pro potřeby vyučujících a ostatních zaměstnanců univerzity je hrazen z finančních zdrojů pracoviště nebo z projektů a grantů zaměstnanců, nikoliv z rozpočtu knihovny.

Co je třeba pro objednání knihy na dlouhodobou výpůjčku?

  1. Zjistit si všechny důležité údaje o knize (aby nedošlo k záměně titulů, hlavně u zahraničních publikací) — autora, název, vydavatele, ISBN, doporučenou cenu, případně rok vydání.
  2. Výše uvedené údaje a jméno zaměstnance, na kterého má být kniha evidovaná, sdělit osobě, která na pracovišti zadává požadavky do systému SAP.
  3. Po zadání požadavku na objednávku knih musí být nákup schválen odpovědnou osobou.
  4. Další kroky, tj. realizaci objednávky, provádí pracovníci knihovny.
  5. Po zpracování knihy v knihovně je žadatel informován e-mailem, že si má přijít knihu vyzvednout.

Žádáte-li o nákup zahraničních knih, doporučujeme vypracování cenové nabídky, kterou vám ve spolupráci s dodavateli zprostředkujeme. Stačí vyplnit a poslat námi připravený soubor e-mailem na adresu zahranicniknihy@k.utb.cz. U českých knih lze vycházet z doporučené prodejní ceny. Obrátit se na nás v otázce nákupu české literatury můžete na adrese ceskeknihy@k.utb.cz.

Jak dlouhodobou výpůjčku vrátit?

Dlouhodobá výpůjčka může být ukončena po domluvě nebo odchodem z univerzity. Knihy jsou následně vráceny do knihovny nebo převedeny na některého z kolegů. Podívejte se na více informací.


Pokud si nevíte rady, zeptejte se našich zaměstnanců:

Nákup českých knih

E-mail: ceskeknihy@k.utb.cz
Tel: +420 576 034 907

Nákup zahraničních knih

E-mail: zahranicniknihy@k.utb.cz
Tel: +420 576 034 903

Fakulty a součásti

Zavřít