elektronické zdroje K.UTB TOP

Nový seznam e-zdrojů a pár dalších dárečků pro vás

S příchodem nového semestru jsme do světa vypustili zbrusu nový seznam elektronických informačních zdrojů, které jsou dostupné pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Přístup k jednotlivým zdrojům nebyl  nikdy jednodušší, přehlednější ani propracovanější! A aby toho nebylo málo, máme pro vás ještě pár dalších drobností, které vám studium určitě zpříjemní. Takže tři, dva, jedna… začínáme.

Seznam elektronických informačních zdrojů E-ZDROJE K.UTB

Seznam elektronických informačních zdrojů E-ZDROJE K.UTB nabízí na jednom místě informace o všech elektronických informačních zdrojích (EIZ), které jsou dostupné na UTB. Portál vám přináší nový a přehlednější způsob práce s odbornými zdroji. A nemusíte se učit nic nového. Katalog, portál informačních zdrojů, vyhledávače klíčových slov… Všechny naše systémy ladíme do stejného vzhledu. Jednotlivé zdroje můžete nově různě filtrovat (podle fakulty, oboru, obsahu, typu přístupu atd.). Ale co je nejdůležitější. Portál sám pozná, zda se nacházíte v univerzitní síti nebo mimo ni. Podle toho vám nastaví vhodnou metodu přístupu. Nemusíte si dopředu sami nic nastavovat ani hlídat. Tak pokud jsme vás dostatečně nalákali, vyzkoušejte vše na ezdroje.k.utb.cz.

Nové zkušební přístupy

ACM Digital Library (FAI | přístup do 3. 11. 2021)

Digitální knihovna americké počítačové asociace ACM (Association for Computing Machinery) představuje nejkomplexnější databázi plných textů článků a bibliografických záznamů zaměřenou na oblast výpočetních a informačních technologií. Obsahuje veškeré publikace vydávané společností ACM (odborné časopisy, konferenční sborníky, technické magazíny, zpravodaje, knihy) spolu s rozsáhlou bibliografickou databází The ACM Guide to Computing Literature.
Přejít do ACM Digital Library

ČTK infobanka (všechny fakulty | přístup do 31. 12. 2021)

Česká tisková kancelář ve spolupráci s Evropským parlamentem nabízí knihovnám zdarma přístup do Infobanky ČTK se zpravodajstvím o evropských záležitostech a z celého světa. Každý den v průměru 100 aktuálních zpráv s ověřenými fakty a ve věcných a historických souvislostech. Do systému je nutné se přihlásit (jméno: Knihovna05, heslo: NMx45.hra).
Přejít do ČTK infobanky

Portál elektronických knih a elektronických časopisů

Všechny elektronické knihy (především ty zahraniční, ale najdete tam také knihy např. z Bookportu) najdete na jednom místě, na portále eknihy.k.utb.cz. Přístup k e-knihám přes tento portál vám bude snadno fungovat z domova i ze školy. A abyste nebyli ochuzeni o časopisy, tak na portálu ecasopisy.k.utb.cz najdete seznam všech dostupných elektronických časopisů, ke kterým má univerzita/knihovna přístup
Přejít na portál e-knih
Přejít na portál e-časopisů

On-line knihovna Bookport

Stále můžete využívat vaši oblíbenou digitální knihovničku Bookport, kde najdete e-knihy od předních českých nakladatelů. Máte přístup ke kompletní kolekci odborné literatury (více než 4 600 titulů). Knihy z Bookportu naleznete také přímo v našem katalogu. Připravili jsme pro vás i jednoduchý návod pro práci s touto službou (najdete tam např. i info o tom, jak si přepnout formát knihy na PDF a zapnout si tak “normální” číslování stran).

Podrobný návod, jak pracovat s portálem Bookpor

Licence do Grammarly @edu

Pořídili jsme pro vás prémiové a zcela zdarma licence do Grammarly @edu, což je jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro výuku a kontrolu angličtiny. Pokud si chcete tuto licence ke svému univerzitnímu účtu pořídit, stačí postupovat podle návodu a licenci si rezervovat. Standardní doba platnosti licence je 30 dnů, pak si je ale můžete ještě dvakrát prodloužit.

Nástroj Grammarly @edu