K.UTB TOP online Školení

Hledej, cituj a odevzdej s K.UTB | on-line školení 4. 3. — 16.00

Šílíte ze své diplomky? Nevíte, kde hledat zdroje? Sužuje vás nedostatek literatury? Vzdálený přístup je pro vás španělská vesnice? Tápete v citacích? Nevíte, jak tu práci vlastně odevzdat a jaké má mít náležitosti?

To známe… Probdělé noci, plechovky s energeťákem, kupa stresu… Ale žádné zoufání! Právě pro vás máme on-line školení, kde vás naučíme “přežít” v těchto extrémních podmínkách. Školení proběhne on-line ve čtvrtek 4. března od 16.00. Připojte se k nám (můžete i na FB události)!

Školení bude trvat asi tři hodinky (včetně dotazů) a dozvíte se všechno potřebné o elektronických zdrojích (jak hledat v našem portálu, jak využívat odborné databáze, kde hledat e-knihy, jak si nastavit vzdálený přístup pro přístup z domu, co je to digitální knihovna Bookport a jak s ní pracovat, jak hledat v Digitální knihovně Kramerius a mnoho dalšího) a citacích a citování (co musíte znát, na co si dát pozor a jak správně citovat podle ČSN ISO 690). Nezapomeneme ani na tu formálnější stránku vašich prací (co je řečeno ve směrnici, kde najdete šablony, jak napsat abstrakt práce, kde si zkontrolovat plagiáty a jak práci odevzdat ve STAGu ve správném formátu).

A jak se připojit na školení?

Školení bude probíhat on-line v prostředí MS Teams (přihlásíte se jednoduše pomocí svých univerzitních účtů). Doporučujeme stáhnout si MS Teams aplikaci a v položce „Týmy“ kliknout na tlačítko vpravo nahoře „Připojit se k týmu nebo vytvořit nový“. Následně zadáte tento kód: m2xrrzm. A jste s námi.

Kde najdu školení až bude ten správný čas?

Až se budete chtít připojit na školení, vlevo, v nabídce kanálu, klikněte na položku ČT 4. 3.. ON-LINE ŠKOLENÍ. Zobrazí se vám konverzace a událost se školením. Klikněte na ni.

V podrobnosti události vyberte prosím vpravo nahoře tlačítko Přihlásit se. Tím se připojíte ke školení a je to!

Pokud by pro vás byl tento postup příliš složitý, napište nám na e-mail sluzby@k.utb.cz váš univerzitní e-mail, na který vám pošleme přímo pozvánku na tuto událost a následně se k nám jen připojíte.