K.UTB TOP online Školení

Hledej. Cituj. Odevzdej. | On-line školení 19. 3. — 15.30

Šílíte ze své diplomky? Nevíte, kde hledat zdroje a jak s nimi pracovat? Sužuje vás nedostatek literatury? Vzdálený přístup je pro vás španělská vesnice? Tápete v citacích? Máte zmatek ve všech těch tajuplných slovech, která vám nikdo neumí pořádně vysvětlit (rešerše, citace, odkaz, harvard, parafráze atd.)? Nevíte, co by vaše bakalářka nebo diplomka měla splňovat a jak si všechno zkontrolovat a pak odevzdat? Zajímají vás novinky v “on-line” službách knihovny?

Ano, “nejoblíbenější” období každého studenta je opět tady. Kdo by to taky neznal… Probdělé noci, plechovky s energeťákem, kupa stresu… Ale společně tomu můžeme zatnout tipec! Takže už žádné zoufání a strachování, protože pro vás máme on-line školení, kde vás naučíme “přežít” v těchto extrémních podmínkách.

Školení proběhne on-line v úterý 19. března od 15.30. Připojte se k nám! (Můžete nám potvrdit účast i na FB události.)

Školení bude trvat asi tři hodinky (včetně případných dotazů) a dozvíte se všechno potřebné o elektronických zdrojích (jak pracovat se seznamem zdrojů, jak hledat v našem portálu, jak využívat odborné databáze, kde hledat e-knihy, k čemu je dobrý vzdálený přístup, co je to digitální knihovna Bookport a jak s ní pracovat a mnoho dalšího) a také o citacích a citování (co musíte znát, na co si dát pozor a jak správně citovat podle nové normy ČSN ISO 690:2022). Součástí budou také základní doporučení pro práci s nástroji umělé inteligence (AI). Nezapomeneme ani na tu formálnější stránku vašich prací (co je řečeno ve směrnicích, kde najdete šablony pro bakalářky/diplomky, jak napsat abstrakt práce, kde si zkontrolovat plagiáty a jak práci odevzdat ve STAGu ve správném formátu).

A jak se připojit na školení?

Školení bude probíhat on-line v prostředí MS Teams (přihlásíte se jednoduše pomocí svých univerzitních účtů). Doporučujeme stáhnout si MS Teams aplikaci a v položce „Týmy“ kliknout na tlačítko vpravo nahoře „Připojit se k týmu nebo vytvořit nový“. Následně zadáte tento kód: g9o1cb5. A jste s námi.

Pokud by nástroj protestoval, můžete zkusit i přímý odkaz na tým.

Kde najdete školení?

Až se budete chtít připojit na školení, vlevo, v nabídce kanálu, klikněte na položku Obecné. Zobrazí se vám konverzace a událost se školením. Klikněte na tlačítko Připojit se. Tím se připojíte ke školení a je to!

Pokud by pro vás byl tento postup příliš složitý, napište nám na e-mail sluzby@k.utb.cz váš univerzitní e-mail, na který vám pošleme přímo pozvánku na tuto událost a následně se k nám jen připojíte.