Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

Knihovna je skvělý parťák pro každého diplomanta. S čím ti pomůžeme?

Ani letos nezapomínáme na naše studenty v posledních ročnících, kteří právě teď zápasí se svýma diplomkama nebo bakalářkama a často si neví rady. Letos jim to navíc zkomplikoval ještě dost nepěkný bacil. Ale jak už jsme několikrát říkali, nezoufejte a nevzdávejte to. Jsme tu pro vás. S čím vám pomůžeme a kde můžete hledat pomoct?

Na webové stránce univerzity najdete aktualizované šablony pro závěrečné práce, stačí si jen vybrat správnou fakultu a formát (připravili jsme pro vás šablony ve formátu Word, OpenOffice nebo LaTeX), v přiloženém manuálu pro vás máme i pár typografickým rad. Nezapomeňte, že práce, kterou budete odevzdávat on-line, musí být ve formátu PDF/A. Jak práci dostat do tohoto formátu, to vám poradíme v návodu.

Pokud potřebujete poradit s výběrem zdrojů nebo udělat rešerši, můžete nám napsat na e-mail reserse@k.utb.cz

  • pro komunikaci můžete využít také službu Microsoft Teams, ke které máte všichni přístup pomocí školního e-mailu (tuto aplikaci můžete nainstalovat na mobil (Android nebo iOS) nebo na PC, případně ji využívat online ve webovém prohlížeči), po přihlášení do aplikace stačí použít vyhledávání a najít kontakt Pavel Holík a pak již můžete uskutečnit video nebo audio hovor.

Rádi vám poradíme s citacemi a citováním, své dotazy můžete poslat na e-mail citace@k.utb.cz (jen prosím buďte trpěliví, dotazů je hodně a někdy vám nestihneme odpovědět hned)

  • pro komunikaci můžete využít také službu Microsoft Teams, ke které máte všichni přístup pomocí školního e-mailu (tuto aplikaci můžete nainstalovat na mobil (Android nebo iOS) nebo na PC, případně ji využívat online ve webovém prohlížeči), po přihlášení do aplikace stačí použít vyhledávání a najít kontakt Kateřina Matyáštíková a pak již můžete uskutečnit video nebo audio hovor.

Na portálu informační výchovy IVA najdete přehledný i zjednodušený kurz k citování nebo třeba citační tahák s příklady, využívat můžete citační manažer Citace PRO, který vám tvorbu citací usnadní.

S výběrem a tvorbou klíčových slov vám pomůže nástroj KEYWORDS, kde můžete vybírat vhodná klíčová slova, popř. požádat o ověření vhodného tvaru klíčových slov.

Tisk a vazba závěrečných prací probíhá nepřetržitě, objednávky na tisk a vazbu závěrečných prací můžete zadávat on-line prostřednictvím formuláře na webu nakladatelství, kde najdete také veškeré aktuální informace pro každou fakultu. Pokud se chcete na něco zeptat, potřebujete s něčím poradit nebo si nejste něčím jistí, tak pomoc hledejte na e-mailu prodejna@utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 8132.

 

Fakulty a součásti

Zavřít