elektronické zdroje K.UTB TOP

Nová nadílka e-zdrojů jen a jen pro vás

Nový rok je tady a s ním pro vás máme docela velkou nadílku nových elektronických zdrojů, díky kterým získáte přístup k velkému množství elektronických knih, časopisů a dalších materiálů. Samozřejmě víme, že některé věci jste si oblíbili už v letech minulých, proto jsme vám přístupy k těmto vychytávkám prodloužili. Zajímá vás, co pro vás máme nového? Tak v tom případě jste tady správně.

Nové elektronické informační zdroje

Všechny dostupné informační zdroje naleznete v našem seznamu elektronických informačních zdrojů ezdroje.k.utb.cz. Portál sám pozná, zda se nacházíte v univerzitní síti nebo mimo ni. Podle toho vám nastaví vhodnou metodu přístupu. Nemusíte si dopředu sami nic nastavovat ani hlídat. Obsah všech těchto zdrojů můžete jednoduše prohledávat z jednoho místa, a to je náš portál.

Elektronické knihy Wiley (FAME, FHS, FT, FAI, FLKŘ, FMK)

Wiley Online Library je rozsáhlá multidisciplinární plnotextová databáze. Nově má univerzita přístup k aktuální knižní produkci renomovaného vydavatelství Wiley. Jedná se o nejnovější tituly elektronických knih ze všech vědeckých oborů. Dohromady je k dispozici téměř 3 000 titulů.
Přejít do WILEY ONLINE LIBRARY

SAGE Premier (FAME, FHS, FT, FAI, FLKŘ, FMK)

Kompletní produkce elektronických časopisů vydavatelství SAGE. Kolekce obsahuje asi 1 200 časopisů a více než 1 milion článků. Součástí kolekce je řada vysoce prestižních titulů napříč vědeckými obory. Retrospektiva titulů sahá až do roku 1999 (tam, kde je to možné).
Přejít do SAGE Premier

Elektronické časopisy De Gruyter (FT, FAI, FLKŘ)

Technická kolekce časopisů významného vydavatelství De Gruyter (přibližně 100 titulů). Dostupné jsou také časopisy vydavatelství Hanser. K dispozici jsou tak stěžejní tituly pro oblast materiálových věd (např. Materials Testing nebo International Polymer Processing) a mnoho dalších časopisů z technických a přírodovědných oborů.
Přejít do DE GRUYTER

Elektronické knihy American Chemical Society (FT)

Kompletní knižní produkce American Chemical Society. V nabídce je více než 1 600 titulů, které pokrývají veškerou problematiku spojenou s chemickými disciplínami. Vycházejí ve dvou edicích: ACS Symposium Series (1974–dodnes) a Advances in Chemistry Series (1949–1998).
Přejít do ACS eBooks

Nursing Reference Center Plus (FHS)

Nursing Reference Center Plus je referenční databáze pro zdravotní sestry, studenty a studentky ošetřovatelství a jejich školitele. Cílem databáze je vzdělat zdravotní sestry v oblasti medicíny založené na důkazech (evidence-based medicine) a „best practices“ v ošetřovatelství.
Přejít do Nursing Reference Center Plus

Vogue Archive (FMK)

Kompletní archiv významného módního časopisu Vogue. Archív nabízí veškerý obsah časopisu od jeho prvního čísla, které vyšlo v roce 1892 a obsahuje více než 400 000 zdigitalizovaných stran. V databázi naleznou uživatelé každou stránku z časopisu, tzn. i módní editorialy, obálky, inzerci, atd. Od počátku roku 2012 bude měsíčně doplňován o aktuální čísla časopisu. Vědci a studenti zaměření na módu a její historii tak dostávají do rukou zcela unikátní nástroj.
Přejít do Vogue Archive

Portál elektronických knih a elektronických časopisů

Všechny elektronické knihy (především ty zahraniční, ale najdete tam také knihy např. z Bookportu) najdete na jednom místě, na portále eknihy.k.utb.cz. Přístup k e-knihám přes tento portál vám bude snadno fungovat z domova i ze školy. A abyste nebyli ochuzeni o časopisy, tak na portálu ecasopisy.k.utb.cz najdete seznam všech dostupných elektronických časopisů, ke kterým má univerzita/knihovna přístup.
Přejít na portál e-knih
Přejít na portál e-časopisů

On-line knihovna Bookport

Stále můžete využívat vaši oblíbenou digitální knihovničku Bookport, kde najdete e-knihy od předních českých nakladatelů. Máte přístup ke kompletní kolekci odborné literatury (více než 4 700 titulů). Knihy z Bookportu naleznete také přímo v našem katalogu. Připravili jsme pro vás i jednoduchý návod pro práci s touto službou (najdete tam např. i info o tom, jak si přepnout formát knihy na PDF a zapnout si tak “normální” číslování stran).

Podrobný návod, jak pracovat s portálem Bookport

Licence do Grammarly @edu

I v tomto roce pro vás máme prémiové a zcela zdarma licence do Grammarly @edu, což je jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro výuku a kontrolu angličtiny. Pokud si chcete tuto licence ke svému univerzitnímu účtu pořídit, stačí postupovat podle návodu a licenci si rezervovat. Standardní doba platnosti licence je 30 dnů, pak si je ale můžete ještě dvakrát prodloužit.

Nástroj Grammarly @edu