elektronické zdroje K.UTB TOP

Podzimní nabídka e-zdrojů jen a jen pro vás

Se začátkem semestru pro vás máme docela velkou nabídku nových elektronických zdrojů, díky kterým získáte přístup k velkému množství elektronických knih, časopisů a dalších materiálů. A protože opakování je matka moudrosti, přihazujeme i pár věcí z let minulých. Zajímá vás, co pro vás máme nového? Tak v tom případě jste tady správně.

Nové elektronické informační zdroje

Všechny dostupné informační zdroje naleznete v našem seznamu elektronických informačních zdrojů ezdroje.k.utb.cz. Portál sám pozná, zda se nacházíte v univerzitní síti nebo mimo ni. Podle toho vám nastaví vhodnou metodu přístupu. Nemusíte si dopředu sami nic nastavovat ani hlídat. Obsah všech těchto zdrojů můžete jednoduše prohledávat z jednoho místa, a to je náš portál.

Bentham Science journals & ebooks (FAI, FHS, FT, FLKŘ) | zkušební přístup do 31. 10. 2023

Bentham Science v současné době vydává více než 130 časopisů a 950 knih v elektronické podobě. Časopisy a knihy pokrývají různé oblasti farmaceutického výzkumu a vývoje, lékařské podobory, inženýrství, technologie a společenské vědy.
Přejít do Bentham Science

Bloomsbury Animation Practice Collection (FMK) | zkušební přístup do 31. 10. 2023

Kolekce Animation Practice nabízí ucelený výběr 53 titulů zaměřených na animovanou tvorbu z nakladatelství CRC Press a Routledge. Najdete tu vše, co s animovanou tvorbou souvisí: skicování, storyboarding, design postav, vybavení atd. Součastí kolekce jsou i známé publikace “Drawn to Life: 20 Golden Years of Disney Master Classes” od Walta Stanchfielda a “Directing the Story” od Frances Glebasové.
Přejít do Bloomsbury Animation Practice Collection

Bloomsbury Applied Gaming Collection (FMK) | zkušební přístup do 31. 10. 2023

Kolekce Applied Gaming zahrnuje 109 odborných titulů z odborných nakladatelství CRC Press a Focal Press a je sestavena tak, aby studentům pomohla odhalit know-how potřebné pro úspěch v různých kurzech herního designu. Pokrývá témata jako programování zvuku, herní fyzika, herní architektura, průzkum uživatelů her, interaktivní vyprávění, stíny, animace postav atd. Nabízí komplexní pokrytí historie a praktických technik, obsahuje výborné texty jako je “High Score! The Illustrated History of Electronic Games” od Rusela DeMaria a “An Architectural Approach to Level Design 2e” od Christophera W. Tottena.
Přejít do Bloomsbury Applied Gaming Collection

Bloomsbury Design Studies Collection (FMK) | zkušební přístup do 31. 10. 2023

Kolekce Design Studies sdružuje 62 předních vědeckých titulů z nakladatelství Routledge a Gower Ashgate. Publikace se zaměřují na důležité otázky v oblasti výzkumu designu, produktového designu, interiérového designu, designu nábytku, udržitelnosti a marketingu a reklamy. Objevte díla od mezinárodně uznávaných autorů jako jsou “Global Design History” editovaná Glennem Adamsonem, Giorgiem Riellem a Sarah Teasley, “The Routledge Companion to Design Studies” editovaná Penny Sparke a Fionou Fisher a “An Introduction to Design and Culture” od Penny Sparke.
Přejít do Bloomsbury Design Studies Collection

World Scientific Journals (FAI, FT, UNI) | zkušební přístup do 2. 11. 2023

Kompletní kolekce elektronických časopisů World Scientific obsahuje více než 140 mezinárodních recenzovaných časopisů, včetně 21 časopisů s plným otevřeným přístupem, a přibližně 100 časopisů, které jsou zařazeny do databáze Scopus Q1 nebo Q2. Mezi hlavní oblasti výzkumu vydavatelství patří fyzika a astronomie, matematika, chemie, informatika, inženýrství, ekologie, medicína, obchod a ekonomika..
Přejít do World Scientific

A co dál?

Portál elektronických knih a elektronických časopisů

Všechny elektronické knihy (především ty zahraniční, ale najdete tam také knihy např. z Bookportu) najdete na jednom místě, na portále eknihy.k.utb.cz. Přístup k e-knihám přes tento portál vám bude snadno fungovat z domova i ze školy. A abyste nebyli ochuzeni o časopisy, tak na portálu ecasopisy.k.utb.cz najdete seznam všech dostupných elektronických časopisů, ke kterým má univerzita/knihovna přístup.
Přejít na portál e-knih
Přejít na portál e-časopisů

On-line knihovna Bookport

Stále můžete využívat vaši oblíbenou digitální knihovničku Bookport, kde najdete e-knihy od předních českých nakladatelů. Máte přístup ke kompletní kolekci odborné literatury i beletrie (více než 9 500 titulů). Knihy z Bookportu naleznete také přímo v našem katalogu. Připravili jsme pro vás i jednoduchý návod pro práci s touto službou (najdete tam např. i info o tom, jak si přepnout formát knihy na PDF a zapnout si tak “normální” číslování stran).

Podrobný návod, jak pracovat s portálem Bookport

Licence do Grammarly @edu

Protože víme, že některé nástroje jsou opravdu využívané, tak vám je rádi necháváme a snažíme se, abyste k nim měli přistup. Jedním z takových nástrojů je Grammarly @edu, což je jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro výuku a kontrolu angličtiny. Stejně jako v minulých letech můžete využívat zcela zdarma licence na prémiové funkce.

Pokud si chcete tuto licence ke svému univerzitnímu účtu pořídit, stačí postupovat podle návodu a licenci si rezervovat. Standardní doba platnosti licence je 30 dnů, pak si je ale můžete ještě dvakrát prodloužit.

Chci licenci Grammarly

Nástroj Grammarly @edu