Novinky Studovna Uherské Hradiště

Samoobslužný box na knihy v Uherském Hradišti

Haló haló, všichni, kdo se pohybujete v Uherském Hradišti a v blízkosti Fakulty logistiky a krizového řízení, zbystřete. Máme totiž pro vás fantastickou novinku! Už dlouho jsme pozorovali, že byste občas rádi vrátili knihy i mimo běžnou otevíračku nebo si je naopak vyzvedli tehdy, kdy potřebujete. Dali jsme s fakultou hlavy dohromady a řešení je tady, protože vy jste si to opravdu zasloužili!

Dámy a pánové, představujeme vám náš nový samoobslužný box na knihy, se kterým si už nebudete muset lámat hlavu, kde vrátit knihy, když bude mít studovna v Uherském Hradišti zavřeno. Najdete ho v hlavní budově FLKŘ (H1) přímo naproti recepci a věříme, že se vám s touto vychytávkou bude na fakultě ještě lépe studovat a budete naše služby ještě více využívat. Budeme jen a jen rádi!

Samoobslužný box na knihy v Uherském Hradišti

Co samoobslužný box umí?

➜ Vyzvedávání knih

Do boxu si můžete nechat uložit knihy, které si objednáte k vyzvednutí u naší kolegyňky přímo ve studovně. Zároveň si přímo do boxu můžete nechat poslat knihy z hlavní knihovny pomocí služby zasílání knih (knihy přivezeme každé úterý po obědě a stačí nám do formuláře napsat poznámku, že je toto vaše přání). Samozřejmě nebude problém ani to, abychom vám tam nachystali vaše rezervované knihy, které jste si zamluvili pomocí katalogu, když byly vypůjčené někým jiným (při zadávání rezervace vyberete možnost uložení Box UH).

Jakmile budete mít knihy připravené k vyzvednutí, přijde vám na váš e-mail upozornění, že jsou knihy na svém místě. Důležitou součástí e-mailu bude PIN, který pak zadáte v boxu a knihy jsou vaše. Jednoduché, co říkáte?

➜ Vracení knih

Potřebujete vrátit knihy, ale studovna má zavřeno? Nebo se vám jen nechce jít až do 4. patra? Nevadí! Do našeho boxu můžete vypůjčené knihy také vložit. Pomocí ovládacího displeje zvolíte příjemce, kterým bude Studovna UH, pak vyberete vhodnou velikost boxu (ty přihrádky jsou fakt docela velké, takže se nemusíte bát, že se to tam nevejde) a knihy vložíte dovnitř.

Dávejte ale pozor na to, že toto není klasická vracečka knih, takže knihy máte stále vypůjčené. Opravdové vrácení proběhne až ve chvíli, kdy je kolegyňka vyzvedne a projede systémem. Nebuďte tedy prosím překvapeni, že knihy vložené do boxu např. v pátek večer budete mít v neděli stále na svém čtenářském kontě.

Kdy můžete box využívat?

Samoobslužný box můžete využívat v pracovní dny (od pondělí do pátku) od 6.00 do 21.00. Box bude přístupný také v sobotu, když bude probíhat výuka pro studenty dálkového studia od 8.00 do 20.00. Přehled těchto sobot najdete v podrobných informacích o boxu.

Chci se o boxu dozvědět víc!

Budeme moc rádi, když nám na e-mail sluzby@k.utb.cz napíšete vaše zkušenosti, pocity či připomínky, jak jste s touto novinkou (ne)spokojeni. Děkujeme.