K.UTB TOP Novinky

Studovna pro studenty se specifickými potřebami

Knihovna UTB se snaží být moderní a významnou univerzitní knihovnou, která vychází vstříc nejen běžným uživatelům, ale také těm, kteří se potýkají s nějakým druhem omezení. Jejím cílem je být knihovnou otevřenou všem uživatelům.

Pro studenty se specifickými potřebami připravila ve 3. patře speciální studovnu s kompenzačními pomůckami a programovým vybavením, které ulehčí práci se studijními materiály. Před jejím využitím je potřeba se nahlásit službě u pultu ve 3. patře.

Studovna je vybavena dvěma počítači se speciálním programovým i hardwarovým vybavením. Ke každému počítači je připojen stolní skener, který umožní rychlejší a jednodušší skenování a převod studijních i jiných dokumentů. Je zde také umístěna stolní lupa s hlasovým výstupem.

Studenti se specifickými potřebami mohou studovnu využívat zdarma kdykoliv, kdy není obsazená nebo rezervovaná pro jiného uživatele. Pokud by si ji chtěli na konkrétní čas rezervovat, mají tuto rezervaci zdarma.

Studovnu mohou využívat i ostatní uživatelé. Rezervace je zpoplatněna sazbou 40 Kč za hodinu a místnost. V případě, že je studovna volná a není na daný čas rezervovaná, je možné ji využít za stejných cenových podmínek.