K.UTB TOP oznámení

Informace o provozu knihovny a nakladatelství v období od 11. 3. až do odvolání

Milí uživatelé,
jak už se většina z vás dozvěděla, od středy 11. března až do odvolání Knihovna UTB (včetně studovny v Uherském Hradišti a prodejny knihovny ve 4. patře) přerušuje svůj provoz. S tím souvisí řada informací, které se vám pokusíme v následujících řádcích předat.

Po dobu uzavření knihovny doporučujeme maximálně využívat elektronické zdroje zpřístupňované knihovnou, které jsou dostupné i z domova prostřednictvím služby vzdáleného přístupu na adrese proxy.k.utb.cz.

Všechny aktuální informace o službách knihovny, službách pro diplomanty i o dostupných českých a zahraničních zdrojích (e-knihy, e-zdroje a další materiály) najdete v aktuálním přehledu, který bude průběžně aktualizován.

Jak to bude s aktuálně vypůjčenými knihami?
Knihy, které máte doma a které musíte v následujícím období vrátit (např. knihy máte vypůjčené do 23. 3.), je možné si přes čtenářské konto v katalogu knihovny na adrese http://katalog.k.utb.cz/ standardně prodloužit (o měsíc). Pokud to není možné (kniha už byla prodlužována vícekrát nebo jsou na ni zadané rezervace atd.), všechny tyto knihy jsou automaticky prodlouženy do středy 15. dubna.

Pokud potřebujete poradit s výpůjčkami, prodloužením nebo vrácením knih v tomto období, kontaktujte nás prosím na e-mailu knihovna@utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 4805, případně 57 603 2889. Dotazy o provozu studovny v Uherském Hradišti směrujte prosím na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071.

Jak je to s případnými pokutami za pozdní návrat knih?
V následujícím období žádné poplatky z prodlení nenabíhají. Pokuty, které naběhly ještě před tímto termínem, zůstávají.

Jak je to s objednanými meziknihovními výpůjčkami?
Pokud jste si objednali meziknihovní výpůjční službou knihu z jiné knihovny, kolegové vás budou informovat o stavu zpracování. Případné dotazy prosím směrujte na e-mail mvs@k.utb.cz nebo telefonní čísla 57 603 4904 nebo 57 603 4804.

Jak je to s rezervovanými knihami, které jsou připravené k vyzvednutí?
Pokud jste si zadali rezervace na knihy a přišlo vám e-mailem oznámení, že je kniha připravena k vyzvednutí, své dotazy směrujte prosím na e-mail knihovna@utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 4805, případně 57 603 2868.

Jak je to s prodlouženou otevírací dobou ve 4. patře?
Prodloužená otevírací doba ve 4. patře je až do odvolání zrušena, tj. vstup do tohoto patra není možný.

Jak je to s objednáváním tisku a vazby závěrečných prací?
Tisk a vazba závěrečných prací probíhá nepřetržitě, provoz nakladatelství není v tomto omezen. Objednávky na tisk a vazbu závěrečných prací můžete zadávat online prostřednictvím formuláře na adrese https://nakladatelstvi.utb.cz/nabidka-sluzeb/tisk-a-vazba-zaverecnych-praci/, kde najdete také veškeré informace. V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na e-mailu prodejna@utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 8132, případně 57 603 4804.

Jak je to s dlouhodobými výpůjčkami připravenými k vyzvednutí?
Své dotazy k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců směrujte prosím na e-mail knihovna@utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 4805, případně 57 603 2868.

Pokud nastanou jakékoliv změny o provozu knihovny či nakladatelství, tak vás budeme informovat. Sledujte prosím web knihovny a sociální sítě. V případě dotazů k provozu knihovny nás prosím kontaktujte na e-mailu sluzby@k.utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 2889.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace.

Knihovna UTB