Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
K.UTB info K.UTB TOP Otevírací doba

Chcete knihu? Napište nám! Tady je návod co a jak

Naše dveře zůstávají zavřené, ale nic nám nezabrání v tom, abychom vám pomáhali. Potřebujete si půjčit knihu? Nebo ji chcete naopak vrátit? Ani jedno není problém. Od pondělí 23. listopadu nám můžete napsat a my vám knihy připravíme, vy nám jen dáte vědět, kdy přijdete. Všechno má svá pravidla. Tak si je pozorně přečtěte. Začínáme právě tady.

Půjčování knih z knihovny

Knihovna i její patra zůstává zavřená. Přesto vám knihy půjčíme. Ptáte se jak? Knihy si můžete jednoduše předem objednat prostřednictvím e-mailu a následně si domluvit termín jejich vyzvednutí. Jaká jsou pravidla pro objednání (moc vás prosíme o jejich dodržování)?

• Klikněte si na náš katalog a najděte si v něm knihy, které byste si rádi půjčili.
  • Napište nám e-mail na adresu knihovna@utb.cz, kde bude seznam knih, které byste chtěli nachystat (stačí z katalogu zkopírovat citaci knihy nebo poslat URL adresu přímo do katalogu), číslo vaší kartičky (většinou ve tvaru 28xxxxxxxxx) a vaše jméno a příjmení (milým vzkazům, které případně připojíte, se určitě bránit nebudeme :-)).
  • Jakmile vám napíšeme, že je máte připravené, můžete si je v předem domluvený den a čas vyzvednout u recepce v budově U13. Vyzvedávání knih bude možné po předchozí domluvě během pracovních dnů od 8.00 do 16.00. Moc vás žádáme, abyste dohodnutý termín dodrželi a dorazili včas.

Knihy si mohou objednávat i studenti z FLKŘ, kteří využívají naši tamní studovnu. Vaše objednávky a přání budeme očekávat na e-mailu studovnaUH@k.utb.cz. Ozveme se vám, kdy a jak si knihy můžete vyzvednout. I  nadále funguje služba zasílání knih do Uherského Hradiště, kterou můžete využít v případě, že máte zájem o knihu, která je k dispozici pouze ve volném výběru Knihovny UTB ve Zlíně. Knihy dovážíme každou středu odpoledne.

Další pokyny a informace

• Mezi knihami, které si můžete objednávat, mohou být knihy z prezenční studovny ve 3. patře (pokud se nejedná o knihy z Knihovničky pedagogiky). Tyto knihy bude možné půjčit do pátku 11. prosince, ale bez možnosti prodloužení. Maximální počet knih, které vám ze studovny půjčíme, je 5.
  • U všech knih, které jste si vypůjčili, sledujte prosím datum vrácení (najdete ho ve čtenářském kontu), abyste je vrátili včas, případně si je přes čtenářské konto prodlužte. Knihy už automaticky neprodlužujeme.
  • V současné chvíli není možné zajistit přístup k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců univerzity (tj. nelze zprostředkovat jejich výpůjčku).
  • Pokud potřebujete zaplatit nějakou pokutu nebo si nechat potvrdit výstupní protokol, přijďte, není to problém. Jen nám prosím napište a domluvte se s námi.

Pokud potřebujete poradit s výpůjčkami, prodloužením nebo vrácením knih v tomto období, kontaktujte nás prosím na e-mailu knihovna@utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 4805, případně 57 603 2889. Dotazy o provozu studovny v Uherském Hradišti směrujte prosím na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071.

Jak je to s případnými pokutami za pozdní návrat knih?

Poplatky z prodlení nenabíhají do 4. prosince. Pokuty, které naběhly před uzavřením knihovny nebo naběhnou po tomto termínu, již zůstávají.

Jak je to s rezervacemi (tj. knihy, které jsou připravené k vyzvednutí)?

Pokud jste si zadali rezervace na knihy nebo jste si je objednali e-mailem a přišlo vám oznámení, že je kniha připravena k vyzvednutí, domluvte si prosím na e-mailu knihovna@utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 4805, případně 57 603 2889 termín vyzvednutí.

Jak je to s objednanými meziknihovními výpůjčkami?

Pokud jste si objednali meziknihovní výpůjční službou knihu z jiné knihovny, kolegové vás budou informovat o stavu zpracování. Případné dotazy prosím směrujte na e-mail mvs@k.utb.cz nebo telefonní čísla 57 603 4904 nebo 57 603 4804.

Jak je to s dlouhodobými výpůjčkami připravenými k vyzvednutí?

Své dotazy k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců směrujte prosím na e-mail knihovna@utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 4805, případně 57 603 2889.

Velká zásoba elektronických zdrojů na horší časy

Nezapomeňte, že jsme vám pořídili velkou zásobu elektronických zdrojů, ke kterým se dostanete z klidu a pohodlí domova.

Vracení knih

Pokud se k nám vypravíte, můžete knihy vrátit do vracečky, která je umístěna v přízemí budovy U13.

Když vejdete do budovy, tak se vydáte směrem k šatně a Job Centru a pak zahnete doprava, je tam takové žluté „okýnko“ a knihu podle návodu vrátíte. Budova U13 je přístupná každý den od 7.00 do cca 20.00. Po domluvě lze zaslat knihy poštou na adresu knihovny.

Přístup k počítačům a tiskárně

Tiskárna i počítače v přízemí budovy U13 zůstávají dostupné. Všechno funguje tak, jak jste už zvyklí ze studoven v knihovně (k používání tiskárny potřebujete svou studentskou kartičku). Využívejte je pouze po nezbytně nutnou dobu a zbytečně se v budově rektorátu prosím nezdržujte.

Provoz univerzitního nakladatelství a prodejny knihovny

Provoz nakladatelství běží dál v omezeném režimu, takže si můžete objednat on-line služby: levný tisk, tisk skript nebo závěrečné práce. Na adrese tisk@nakladatelstvi.utb.cz vám zodpovíme všechny dotazy a budeme vás také informovat o stavu vaší objednávky nebo požadavku. Prodejna knihovny s reklamními předměty je do odvolání uzavřena.

Pokud nastanou jakékoliv změny v provozu knihovny či nakladatelství, tak vás budeme informovat. Sledujte prosím web knihovny a sociální sítě. V případě dotazů k provozu knihovny nás prosím kontaktujte na e-mailu sluzby@k.utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 2889.

Děkujeme za pochopení.

Vaše K.UTB