K.UTB TOP Otevírací doba

Jsme tu pro vás v každé době. Ale…

Nic nás nezastaví. To je motto letošního podzimu. Bohužel ale, doba roušková se nevyhnula ani nám. Proto teď musíme na nějaký čas naše služby a provoz trochu omezit. To ale nic nemění na tom, že  jsme připraveni vám co nejvíce pomáhat. Jak bude vypadat provoz knihovny od středy 14. října? Co můžete a nemůžete? Všechno jsme vám to sepsali. Jste připraveni?

Dlouho jsme odolávali, ale bohužel nová opatření se týkají i provozu naší knihovny. Od středy 14. října 2020 se vracíme k režimu, který jste si už s námi vyzkoušeli na jaře. Knihovna bude fungovat v režimu půjčování a vracení knih, otevírací doba bude od pondělí do pátku od 10.00 do 14.00. Prostory knihovny budou zavřené, přístupné bude pouze výpůjční patro knihovny (bez možnosti využívat počítačíky).

Velká zásoba elektronických zdrojů na horší časy

Tak nějak nám něco napovídalo, že se horší časy vrátí. Proto jsme vám zase pořídili velkou zásobu elektronických zdrojů, ke kterým se dostanete z klidu a pohodlí domova.

Půjčování knih a služby knihovny

Půjčování knih bude možné od pondělí do pátku od 10.00 do 14.00 u výpůjčního pultu. Knihy si můžete dopředu objednat prostřednictvím e-mailu, pokud ale na to zapomenete nebo zrovna jdete kolem, tak vás pustíme i do regálů (ale pozor, opravdu jen ve druhém patře, studovna ve 3. patře je uzavřena). Tenhle režim jsme si pro naše potřeby nazvali jako “půjčit, vrátit a jít domů”. Jak si knihy objednat předem?

• Klikněte si na náš katalog a najděte si v něm knihy, které byste si rádi půjčili.
  • Napište nám e-mail na adresu knihovna@utb.cz, kde bude seznam knih, které byste chtěli nachystat (stačí z katalogu zkopírovat citaci knihy), číslo vaší kartičky (většinou ve tvaru 28xxxxxxxxx) a vaše jméno a příjmení (milým vzkazům, které případně připojíte, se nebudeme bránit ani teď :-)).
  • Počkejte, až vám napíšeme, že máte vše připraveno k vyzvednutí.
  • Pak už nic nebrání tomu, abyste si knihy přišli vyzvednout (pokud by vám nevyhovovala otevírací doba, je možné si domluvit individuální termín pro vyzvednutí).
  • Před vstupem do knihovny se prosím řiďte pokyny, které najdete na informačních tabulkách.

Další pokyny a informace

• Mezi knihami, které si můžete objednávat nebo půjčovat, mohou být knihy z prezenční studovny ve 3. patře (pokud se nejedná o knihy z Knihovničky pedagogiky). Pokud jste si je neobjednali předem, kontaktujte prosím službu u výpůjčního pultu, pomůže vám. Tyto knihy bude možné půjčit do pátku 13. listopadu, ale bez možnosti prodloužení. Maximální počet knih, které vám ze studovny půjčíme, je 5.
  • U knih vypůjčených z prezenční studovny sledujte prosím datum vrácení (najdete ho ve čtenářském kontu), tyto knihy není možné dále prodlužovat. A pozor, za každý den zpoždění u těchto knih zaplatíte pokutu 50 Kč/ks.
  • U ostatních knih sledujte také datum vracení, abyste je vrátili včas, případně si je přes čtenářské konto prodlužte.
  • V současné chvíli není možné zajistit přístup k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců univerzity (tj. nelze zprostředkovat jejich výpůjčku).
  • Samozřejmě si můžete přijít vyzvednout knihy, které se k nám vrátily a na které jste měli rezervaci.
  • Pokud potřebujete zaplatit nějakou pokutu nebo si nechat potvrdit výstupní protokol, přijďte, není to problém.

Něco vám není jasné? Máte dotazy? Pak se na nás klidně obraťte:

• Dotazy k výpůjčkám, prodloužení a vracení knih nebo k rezervovaným knihám směrujte na e-mail knihovna@utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 4805, případně 57 603 2889.
  • Dotazy k objednávání, zpracování a vyzvedávání knih z meziknihovní výpůjční služby směrujte na e-mail mvs@k.utb.cz nebo telefonní čísla 57 603 4904 nebo 57 603 4804.
  • Studenti z FLKŘ mohou své dotazy směrovat na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071.

Vracení knih

Knihy můžete samozřejmě i vracet. Vracení knih provádějte prosím především do vracečky, která je umístěna v přízemí budovy U13 (za šatnou). V případě problémů s vracením nebo dalších požadavků vám budeme k dispozici u výpůjčního pultu.

Přístup k počítačům a tiskárně

Víme, že občas potřebujete něco vytisknout nebo naskenovat. Proto jsme vám jednu tiskárnu umístili opět do přízemí budovy, abyste nemuseli řešit problémy s tiskem. Všechno funguje tak, jak jste už zvyklí ze studoven v knihovně (k používání tiskárny potřebujete svou studentskou kartičku) a navíc nemusíte řešit otevírací dobu knihovny (počítače a tiskárnu tady dole můžete využívat vždy, když je otevřená budova U13).

Provoz univerzitního nakladatelství

Nakladatelství UTB bude otevřeno ve dnech úterý až čtvrtek v době 8.30–11.30 a 12.30–15.00. Můžete využít on-line služeb, které pro vás nakladatelství má (např. objednávku levného tisku nebo tisk skript).

Provoz studovny v Uherském Hradišti

Studovna v Uherském Hradišti funguje v běžném provozu a v klasické otevíračce, kterou již znáte (pondělí až čtvrtek 8.30–17.00 a pátek 8.30–15.00). Knihy zde můžete půjčovat, vracet a pokud máte zájem o knihu, která je k dispozici pouze ve volném výběru Knihovny UTB ve Zlíně, můžete využít službu zasílání knih do Uherského Hradiště (dovoz knih je každou středu odpoledne).