K.UTB info K.UTB TOP Novinky

Knihovna, nejlepší parťák studenta, je zpět v plné síle

S příchodem nového semestru otevírá své dveře i naše knihovna. A ne jen na škvírku, ne napůl. Ale dokořán! Po dlouhých dnech čekání to vypadá, že vás nebudeme muset nijak omezovat. Prostě stará dobrá a vaše oblíbená knihovna je zpět v plné síle. Takže připravte se, správný směr je do knihovny!

Od pondělí 13. září, se začátkem nového semestru, se knihovna vrací k běžné otevírací době a bude mít otevřeno od pondělí do čtvrtka (8.00–20.00), v pátek (8.00–18.00) a v sobotu (8.00–14.00). Přístupná jsou všechna patra a to bez dalších větších omezení. Takže můžete studovat, pracovat na počítačích, půjčovat si knihy, vyzvednout si rezervacizaplatit nějaké dluhy nebo poplatky, využívat multifunkční mašinky a samozřejmě půjčovat a vracet knihy. A konečně se dočkáte i vašeho oblíbeného 4. patra, které můžete využívat ke studiu i relaxu.

Prosíme vás ale o povinné dodržování následujících pravidel:

• do knihovny vstupujte s respirátorem, po celou dobu pobytu v knihovně ho musíte mít nasazený,
  • při vstupu do knihovny proveďte dezinfekci rukou,
  • dezinfekce je pro vás připravena také v prostorách knihovny, prosím, využívejte ji,
  • dodržujte bezpečné rozestupy a k pultu přistupujte jednotlivě,
  • ke studiu a k práci s počítačem využívejte pouze vyznačená studijní místa (prosím, neměňte rozmístění studijních míst a nemanipulujte s židlemi),
  • při platbě použijte primárně bezhotovostní způsob (vaši kreditní nebo studentskou kartu),
  • naslouchejte prosím pokynům služby u výpůjčního a informačního pultu (děkujeme vám za to).

Pokud jste prváčci a v naší knihovně jste ještě nikdy nebyli a chcete využívat služby knihovny, zastavte se ve 2. patře u hlavního výpůjčního pultu a zaregistrujte se (registrace do knihovny je pro vás zdarma a stačí, abyste měli s sebou vaši studentskou kartičku).

Každý registrovaný uživatel si může vyřídit pokročilou registraci pro vstup do 4. patra knihovny mimo běžnou otevírací dobu (v týdnu do 22.00 a o víkendu do 18.00).

Studovna v Uherském Hradišti

Naše studovna v Uherském Hradišti s novým semestrem rozšiřuje svou otevírací dobu. Nová otevírací doba je od pondělí do čtvrtku 7.30–16.30 a v pátek 7.30–12.00. Ve vybraných termínech (především s ohledem na studenty dálkového studia) bude mít studovna prodlouženou otevírací dobu v pátek a nově také v sobotu:

• pátek 17. 9., 1. 10., 15. 10., 5. 11., 12. 11., 26. 11., 10. 12. = otevřeno 7.30 až 18.00
  • sobota 18. 9., 2. 10., 16. 10., 6. 11., 13. 11., 27. 11., 11. 12. = otevřeno 7.30 až 13.00

Nezapomínejte, že opět funguje služba zasílání knih do Uherského Hradiště, kterou můžete využít v případě, že máte zájem o knihu, která je k dispozici pouze ve volném výběru Knihovny UTB ve Zlíně. Knihy dovážíme každou středu odpoledne. Ve studovně na vás čeká spousta knih, počítače i odpočinková zóna. Můžete využívat multifunkční mašinku pro tisk, skenování a kopírování a bez problémů vám uděláme také kroužkovou vazbu. Dotazy o provozu studovny v Uherském Hradišti můžete směrovat na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071.

Studovna v Uherském Hradišti

Prodejna knihovny s reklamními předměty

Všichni chtějí univerzitní bundičky, mikinky, trička… A ti, kteří už ví, tak ví, že tyhle věcičky máme v naší prodejně ve 4. patře. Prodejna knihovny s reklamními předměty má otevřeno v úterý 13.00–16.00 a pátek 12.00–15.00. Mimo tuto dobu prosím kontaktujte naši kolegyňku na e-mailu prodejna@utb.cz nebo na telefonu +420 57 603 8132 (abyste se s ní mohli domluvit na vyzvednutí toho, co byste rádi).

Provoz univerzitního nakladatelství

Nakladatelství UTB je otevřeno ve dnech pondělí až pátek v době 8.30–11.30 a 12.30–15.00. Můžete využívat spoustu služeb, které si pro vás nakladatelství má (např. objednávku levného tisku nebo tisk skript).