Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
K.UTB TOP Otevírací doba oznámení

Lockdown v knihovně: knihovna je bohužel zase uzavřena

Ach jo. Už je to tu zas. Od čtvrtku 22. října přerušuje Knihovna UTB (včetně studovny v Uherském Hradišti, nakladatelství a prodejny knihovny) svůj provoz. Víme, že budete mít spoustu otázek. Proto jsme vám odpovědi na ty nejdůležitější a nejbolestivější otázky sepsali přímo tady.

V tuto chvíli není možný přístup do knihovny ani objednávání vychystávání knih. Po dobu uzavření knihovny doporučujeme maximálně využívat elektronické zdroje zpřístupňované knihovnou. V současné chvíli pro vás máme více než stovku vědeckých databází, jejichž obsah tvoří tisíce článků z prestižních vědeckých časopisů a e-knihy. Databáze jsou dostupné i z domova prostřednictvím služby vzdáleného přístupu na adrese proxy.k.utb.cz.

  • pro přihlášení využijte svůj univerzitní účet a jednotné přihlašování (Shibboleth)
  • v seznamu zdrojů pak vyberte konkrétní databázi a zdroj, ve kterém byste chtěli vyhledávat
  • pokud nechcete omezovat své vyhledávání na jeden zdroj, můžete použít náš „multivyhledávač“ e-zdrojů přímo v rozhraní našeho katalogu (nezapomeňte se přihlásit)

Seznam všech databází s jejich popisem najdete na našem portálu. Aktuálně pro vás máme několik nových trvalých přístupů, které jste si oblíbili už na jaře, ale také řadu testovacích přístupů, které můžete využít ke svému bádání.

Víme, že situace je pro řadu z vás komplikovaná, proto: nebojte se nám napsat, zavolat, zeptat se na cokoliv. Pokud to bude v našich silách, pomůžeme vám a domluvíme se s vámi individuálně.

Jak to bude s aktuálně vypůjčenými knihami?

Knihy, které máte doma a které musíte v následujícím období vrátit, je možné si přes čtenářské konto v katalogu knihovny na adrese katalog.k.utb.cz standardně prodloužit (o měsíc). Pokud to není možné (kniha už byla prodlužována vícekrát nebo jsou na ni zadané rezervace atd.), všechny tyto knihy jsou automaticky prodlouženy do pátku 20. listopadu.

Knihy, které jsou vypůjčené prezenční studovny ve 3. patře, mají datum vrácení v pátek 27. listopadu (starší se vracely v pátek 13. listopadu), tyto knihy není možné dále prodlužovat a je potřeba je do uvedeného data vrátit.

Pokud potřebujete poradit s výpůjčkami, prodloužením nebo vrácením knih v tomto období, kontaktujte nás prosím na e-mailu knihovna@utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 4805, případně 57 603 2889. Dotazy o provozu studovny v Uherském Hradišti směrujte prosím na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071.

Jak je to s případnými pokutami za pozdní návrat knih?

V následujícím období žádné poplatky z prodlení nenabíhají. Pokuty, které naběhly ještě před tímto termínem, zůstávají.

Mohu knihy vracet?

Pokud se k nám vypravíte, můžete knihy vrátit do vracečky, která je umístěna v přízemí budovy U13 (za šatnou). Po domluvě lze zaslat knihy poštou na adresu knihovny.

Jak je to s rezervacemi a knihami, které jste si objednali v předchozích dnech (tj. knihy, které jsou připravené k vyzvednutí)?

Pokud jste si zadali rezervace na knihy nebo jste si je objednali e-mailem a přišlo vám oznámení, že je kniha připravena k vyzvednutí, své dotazy směrujte prosím na e-mail knihovna@utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 4805, případně 57 603 2889.

Jak je to s objednanými meziknihovními výpůjčkami?

Pokud jste si objednali meziknihovní výpůjční službou knihu z jiné knihovny, kolegové vás budou informovat o stavu zpracování. Případné dotazy prosím směrujte na e-mail mvs@k.utb.cz nebo telefonní čísla 57 603 4904 nebo 57 603 4804.

Jak je to s dlouhodobými výpůjčkami připravenými k vyzvednutí?

Své dotazy k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců směrujte prosím na e-mail knihovna@utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 4805, případně 57 603 2889.

Jak je to aktuálně se studovnou knihovny v Uherském Hradišti?

Dotazy o provozu studovny v Uherském Hradišti směrujte prosím na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071. Stejně jako v Knihovně UTB ve Zlíně je i zde možné se domluvit individuálně.

Je provoz nakladatelství omezen?

Provoz nakladatelství běží dál v omezeném režimu, takže si můžete objednat on-line služby: levný tisk, tisk skript nebo závěrečné práce. Na adrese tisk@nakladatelstvi.utb.cz vám zodpovíme všechny dotazy a budeme vás také informovat o stavu vaší objednávky nebo požadavku.

A co prodejna knihovny s reklamními předměty?

Prodejna knihovny s reklamními předměty je do odvolání uzavřena.

Můžu využít tiskárnu a počítače v přízemí budovy U13?

Tiskárna i počítače v přízemí budovy U13 zůstávají dostupné. Využívejte je pouze po nezbytně nutnou dobu a zbytečně se v budově rektorátu prosím nezdržujte.

Pokud nastanou jakékoliv změny o provozu knihovny či nakladatelství, tak vás budeme informovat. Sledujte prosím web knihovny a sociální sítě. V případě dotazů k provozu knihovny nás prosím kontaktujte na e-mailu sluzby@k.utb.cz nebo telefonním čísle 57 603 2889.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace.

Vaše K.UTB

Fakulty a součásti

Zavřít