Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
K.UTB TOP Novinky

Knihovna. Lepší místo nenajdeš!

Hledáte místo, kde se dá v pohodě studovat, pracovat i relaxovat? Kde najdete nepřeberné množství informací v off-line i on-line světě? Kde můžete zakousnout něco dobrého nebo si na chvilku zdřímnout? Kde vždy najdete pomoc, když ji budete potřebovat? Kde se na vás vždy někdo usměje, když budete mít nějaký špatný den? Tak už nehledejte. Knihovna je to správné místo pro všechny z vás. Šest dní v týdnu, ráno i večer. Prostě lepší místo nenajdete. Nevěříte?

Poprvé u nás? Nevadí, se vším vám pomůžeme

Ještě jste u nás nikdy nebyli? To vůbec nevadí. Máme pro vás připravených pár rad, které vám pomohou zjistit co a jak. Naše knihovna má celkem 3 patra. Ve 2. patře se nachází knihy na půjčení domů (absenčně) a hlavní vchod a východ, ve 3. patře jsou knihy k prostudování na místě (prezenčně), ve 4. patře jsou časopisy a denní tisk (prezenčně).

V knihovně je Wi-Fi pro studenty (nutná registrace do eduroam přes wifi.utb.cz) i veřejnost, přes 200 počítačů, přes 500 studijních míst a dostatek dalších vyhrazených míst pro notebooky, 6 individuálních studoven (v každém patře jsou dvě), relaxační místnosti, obývák a dětský koutek.

Otevřeno je od pondělí do čtvrtka (8.00–19.00), v pátek (8.00–18.00) a v sobotu (9.00–14.00). Čtvrté patro je pro vás otevřeno celý týden!

Pokud jste prváčci a v naší knihovně jste ještě nikdy nebyli a chcete využívat služby knihovny, zastavte se ve 2. patře u hlavního výpůjčního pultu a zaregistrujte se (registrace do knihovny je pro vás zdarma a stačí, abyste měli s sebou vaši studentskou kartičku).

Poprvé v knihovně

Poprvé v knihovně

Více prostoru na studium, práci i relax ve 4. patře knihovny

Užijte si během semestru mnohem více prostoru na studium, práci i relax ve 4. patře knihovny. Čtvrté patro je pro vás otevřeno celý týden! Pro přístup do tohoto patra i mimo běžnou otevírací dobu si stačí vyřídit pokročilou registraci u výpůjčního pultu ve 2. patře.

Jak na prodlouženou otevíračku ve 4. patře

Prodloužená otevírací doba 4. patra

Jak najít knihu a jak se orientovat ve fondu?

V knihovně je k dispozici přes 146 000 knih, což je fakt dost :). Pro vyhledání knihy v regálu je nutné zjistit její dostupnost, lokaci a signaturu. Tyto informace získáte z elektronického kataloguKatalog knihovny a čtenářské konto můžete mít i v mobilu — stačí si ve svém oblíbeném prohlížeči otevřít známou adresu katalog.k.utb.cz.

Jak najít knihu?

Jak si knihu půjčit nebo ji vrátit?

Už se u nás orientujete a našli jste, co potřebujete, ale nevíte, jak se knihy půjčují nebo vrací? Nevadí, i s tím vám poradíme. A nebojte se, je to hračka.

Jak si knihy půjčit nebo vrátit?

Meziknihovní výpůjční služba

Meziknihovní výpůjční službu (zkráceně MVS nebo taky emvéeska, ne esemeska :)) můžete využít v případě, že si chcete půjčit knihu, kterou knihovna nemá ve své nabídce.

Mám o MVSku zájem!

 

On-line svět kvalitních informací a zdrojů

Přístup k téměř nekonečnému množství elektronických zdrojů a databází, které jsou dostupné on-line určitě oceníte při psaní seminárních nebo závěrečných prací. Najdete je na portálu informačních zdrojů na adrese http://portal.k.utb.cz (přihlášení stejně jako do STAGu). Závěrečné práce obhájené po roce 2005 najdete v Digitální knihovně na adrese http://digilib.k.utb.cz.

PŘEJÍT NA PORTÁL INFORMAČNÍCH ZDROJŮ

Studenti a zaměstnanci mohou využívat odborné elektronické informační zdroje i z domova a mimo univerzitní síť pomocí vzdáleného přístupu, který si lze nastavit na http://proxy.k.utb.cz.

Seznam elektronických informačních zdrojů ezdroje.k.utb.cz vám nabízí na jednom místě informace o všech elektronických informačních zdrojích (EIZ), které jsou dostupné na UTB. Seznam vám nabízí pokročilou práci se zdroji: vyhledávání, filtrování (zdroje pro konkrétní fakultu nebo obor, zkušební přístupy), jednoduchý přechod na seznamy e-knihy a e-časopisů, které máme v daném zdroji dostupné, vzdálený přístup bez toho, aby bylo nutné si dopředu něco hlídat nebo nastavovat.

PŘEJÍT NA SEZNAM ELEKTRONICKÝCH INFORMAČNÍCH ZDROJŮ

Všechny e-knihy na jednom místě

Elektronické knihy, ke kterým máte prostřednictvím knihovny přístup, jsou dostupné přes jednotný portál e-knih, kde najdete všechny e-knihy pěkně na jednom místě. Portál pozná, zda přistupujete přes IP adresy v rámci univerzitní počítačové sítě nebo mimo univerzitu. V tom případě vám sám nabídne vhodný vzdálený přístup.

PŘEJÍT NA PORTÁL E-KNIH

Internet, wifina a reproslužby

Každý student si může sednout k jakémukoliv počítači v jakémkoliv patře a může ho využívat. Vlastní zařízení připojíte jednoduše přes kabel (k vypůjčení u pultu) na vyhrazených místech, nebo se připojte na Wi-Fi (registraci a návod najdete na webu univerzity).

Multifunkční zařízení pro tisk, sken a kopírování najdete v každém patře. Tisk a kopírování platíte kartou, skenování je zdarma. Ve 3. patře se nachází speciální skener na skenování knih.

Chcete si dobít kredit na své studentské kartičce, abyste si mohli v knihovně něco vytisknout nebo okopírovat? Nebo chcete kreditem zaplatit něco v nakladatelství? Svůj účet si nyní můžete nově dobíjet on-line pomocí platební brány!

Dobijte si kredit na svou kartičku on-line!

Prodejna knihovny s reklamními předměty

Všichni chtějí univerzitní bundičky, mikinky, trička… A ti, kteří už ví, tak ví, že tyhle věcičky máme v naší prodejně ve 4. patře. Prodejna knihovny s reklamními předměty má otevřeno v úterý 13.00–16.00 a pátek 12.00–15.00. Mimo tuto dobu prosím kontaktujte naši kolegyňku na e-mailu prodejna@utb.cz nebo na telefonu +420 57 603 8132 (abyste se s ní mohli domluvit na vyzvednutí toho, co byste rádi).

Prodejna knihovny

Univerzitní nakladatelství

Nakladatelství UTB je otevřeno ve dnech pondělí až pátek v době 8.30–11.30 a 12.30–15.00. Můžete využívat spoustu služeb, které si pro vás nakladatelství připravilo (např. objednávku levného tisku nebo tisk skript, později se určitě bude hodit tisk a vazba závěrečných prací).

Studovna v Uherském Hradišti

Naše studovna v Uherském Hradišti je otevřena od pondělí do čtvrtku 7.30–16.30 a v pátek 7.30–12.00. Během semestru můžete využívat službu zasílání knih do Uherského Hradiště, která se vám bude hodit v případě, že máte zájem o knihu, která je k dispozici pouze ve volném výběru Knihovny UTB ve Zlíně. Knihy dovážíme každou středu dopoledne. Ve studovně na vás čeká spousta knih, počítače i odpočinková zóna. Můžete využívat multifunkční mašinku pro tisk, skenování a kopírování a bez problémů vám uděláme také kroužkovou vazbu. Čeká tady na vás knižní skener i menší relaxační zóna. Dotazy o provozu studovny v Uherském Hradišti můžete směrovat na e-mail studovnaUH@k.utb.cz nebo telefonní číslo 57 603 8071.

Studovna v Uherském Hradišti

Fakulty a součásti

Zavřít