K.UTB info K.UTB TOP Otevírací doba

Skvělá zpráva! Jsme (tak trochu) zpět a máme zase nějaké novinky!

Máme pro vás skvělou zprávu! Knihovna je zpět (i když jen částečně) a je připravena vám opět půjčovat knihy. Ptáte se, jak to bude probíhat?

Od pondělí 20. dubna 2020 budeme opět půjčovat knihy z naší knihovny. Prostory knihovny ovšem nadále zůstávají zavřené (takže bohužel žádné trajdání po patrech ani gaučing ve čtvrtém patře :-(), přístupný bude pouze hlavní vchod do knihovny. Knihovna bude prozatím fungovat pouze v režimu půjčování předem objednaných knih.

POZOOOOOOOOOOOOR! Od 1. června 2020 budeme najíždět na nový režim! Takže níže uvedené platí pouze do neděle 31. května.

Půjčování knih

Půjčování knih, které si předem objednáte prostřednictvím e-mailu, bude možné od pondělí do pátku od 10.00 do 14.00 u výpůjčního pultu. Přednost mají studenti v posledních ročnících studia, rádi obsloužíme ovšem i všechny ostatní studenty. Jak si knihy objednat?

• Klikněte si na náš katalog a najděte si v něm knihy, které byste si rádi půjčili.
  • Napište nám e-mail na adresu knihovna@utb.cz, kde bude seznam knih, které byste chtěli nachystat (stačí z katalogu zkopírovat citaci knihy), číslo vaší kartičky (většinou ve tvaru 28xxxxxxxxx) a vaše jméno a příjmení (milým vzkazům, které případně připojíte, se nebráníme :-)).
  • Počkejte, až vám napíšeme, že máte vše připraveno k vyzvednutí.
  • Pak už nic nebrání tomu, abyste si knihy přišli vyzvednout (pokud by vám nevyhovovala otevírací doba, je možné si domluvit individuální termín pro vyzvednutí).
  • Před vstupem do knihovny se prosím řiďte pokyny, které najdete na informačních tabulkách.

Knihy si mohou objednávat i studenti z FLKŘ, kteří využívají naši tamní studovnu (ta pro vás bude otevřena od úterý 19. května). Vaše objednávky a přání budeme očekávat na e-mailu studovnaUH@k.utb.cz. Ozveme se vám, kdy a jak si knihy můžete vyzvednout.

Vracení knih

Knihy můžete samozřejmě i vracet. Vracení knih provádějte prosím výhradně do vracečky, která je umístěna v přízemí budovy U13 (za šatnou). V případě problémů s vracením nebo dalších požadavků vám budeme k dispozici u výpůjčního pultu.

Studenti z FLKŘ se po dobu uzavření tamní studovny musí předem domluvit, kdy knihy mohou vrátit (ozvěte se nám na e-mail studovnaUH@k.utb.cz).

Přístup k počítačům a tiskárně

Vyslyšeli jsme vaše touhy a přání a šoupli jsme vám do přízemí tiskárnu a rozjeli tam i pár počítačíků, ať nestrádáte tak moc. Všechno funguje tak, jak jste už zvyklí ze studoven v knihovně (k používání tiskárny potřebujete svou studentskou kartičku) a navíc nemusíte řešit otevírací dobu knihovny (počítače a tiskárnu tady dole můžete využívat, když je otevřená budova U13.

Další pokyny a informace

• Nadále pro vás máme připravenou velkou spoustu on-line služeb a zdrojů, které jsou pro vás stále k dispozici.
  • Mezi knihami, které si budete objednávat, mohou být knihy z prezenční studovny ve 3. patře (pokud se nejedná o knihy z Knihovničky pedagogiky). Tyto knihy bude možné půjčit na 30 dní, ale bez možnosti prodloužení. Knihy ze studovny lze objednávat pouze do 31. května.
  • U knih vypůjčených z prezenční studovny ve 3. patře nebo u knih, na kterých je zadaná rezervace jinými uživateli, sledujte prosím datum vrácení (najdete ho ve čtenářském kontu), tyto knihy není možné dále prodlužovat.
  • U ostatních knih, které máte vypůjčené (většinou z volného výběru), prosím sledujte datum vracení (které najdete ve svém čtenářském kontu) a případně si je prodlužte.
  • V současné chvíli není možné zajistit přístup k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců univerzity (tj. nelze zprostředkovat jejich výpůjčku).
  • Samozřejmě si můžete přijít vyzvednout knihy, které se k nám vrátily a na které jste měli rezervaci.
  • Pokud potřebujete zaplatit nějakou pokutu nebo si nechat potvrdit výstupní protokol, přijďte, není to problém.
  • Studenti, kteří se chystají ke státnicím a dopisují své bakalářské a diplomové práce, mohou využít služeb našeho nakladatelství, které všechno zvládá on-line, bezkontaktně, rychle a za super ceny.