K.UTB TOP Otevírací doba

Knihovna se vrací zpět téměř v plné síle ♥ Přesvědčte se sami!

Dobrých zpráv není nikdy dost. A my jednu takovou pro vás máme. Knihovna se po pauze vrací k běžnému provozu a zažene váš hlad po knížkách a dalších službách. Je potřeba ale dodržovat určitá pravidla a smířit se s některými omezeními. Chcete vědět víc o tom, co jsme pro vás připravili? Tak čtěte prosím dál.

Od pondělí 1. června se knihovna vrací zpět k běžnému provozu a bude otevřena od pondělí do pátku od 10.00 do 16.00. Přístupné bude kompletně výpůjční druhé patro, nepřijdete ale ani o knihy a služby ze studovny ve třetím patře. Čtvrté patro bude určeno pro konzultace končících studentů, kteří potřebují poradit nebo vyřídit objednávku tisku a vazby své závěrečné práce. Tento režim poběží až do pátku 3. července.

Půjčování knih a služby knihovny

Knihy bude možné již půjčovat běžným způsobem z volného výběru a depozitu knihovny u výpůjčního pultu v knihovně. Od pondělí 1. června už nebude možné objednávat knihy k nachystání a vyzvednutí, vracíme se zpátky k samoobsluze :-). Nadále už nebude možné půjčování knih ze studovny ve třetím patře. Pokud vám přesto více vyhovuje “on-line” režim, tak nezapomínejte, že jsme vám až do konce roku nechali “puštěnou” on-line knihovničku Bookport, kterou si mnozí z vás fakt zamilovali ♥.

# Provoz druhého (výpůjčního) patra

Druhé patro je pro vás kompletně zpřístupněné, můžete si tak volně vybírat knihy, které byste si rádi půjčili, vyzvednout si rezervaci, zaplatit nějaké dluhy nebo poplatky, vyřídit si výstupní protokol a využívat počítače a tiskárnu. Ke studiu si také můžete zapůjčit časopisy a noviny ze 4. patra. Prosíme vás ale o povinné dodržování následujících pravidel:

• do knihovny vstupujte s rouškou, po celou dobu pobytu v knihovně ji mějte nasazenou,
  • při vstupu do knihovny proveďte dezinfekci rukou,
  • dezinfekce je pro vás připravena také v prostorách knihovny, prosím, využívejte ji,
  • dodržujte bezpečné rozestupy a k pultu přistupujte jednotlivě,
  • ke studiu a k práci s počítačem využívejte pouze vyznačená místa (prosím, neměňte rozmístění studijních míst a nemanipulujte s židlemi),
  • při platbě použijte primárně bezhotovostní způsob (vaši kreditní nebo studentskou kartu),
  • naslouchejte prosím pokynům služby u výpůjčního pultu (děkujeme vám za to).

# Provoz studovny ve třetím patře

Studovna ve třetím patře zůstává nadále zavřená. Ale nezoufejte. Pokud máte zájem o knihy ze studovny ke studiu v knihovně nebo chcete využívat nějakou službu (knižní skener, PC s normami, studovna pro studenty se specifickými potřebami), kontaktujte prosím službu u výpůjčního pultu ve 2. patře. Ta vám pomůže. Pokud byste chtěli mít jistotu, že vám knihy někdo nevyfoukne, než přijdete, můžete si knihy ke studiu v knihovně objednat předem na adrese knihovna@utb.cz (napište nám seznam knih, které mají lokaci ve studovně, a den, kdy přijdete studovat, nezapomeňte připojit své jméno, abychom vás poznali :-)) a pak si je vyzvednete u výpůjčního pultu a můžete jít studovat. Důležité je, že knihy ze studovny již nebude možné půjčovat domů, můžete je studovat pouze ve druhém patře knihovny

# Provoz čtvrtého patra knihovny

I když víme, že naše relax zóny milujete, gaučing zatím opravdu není možný. Čtvrté patro bude určeno pouze pro konzultace končících studentů, kteří potřebují poradit nebo vyřídit objednávku tisku a vazby své závěrečné práce. Tady je to správné místo, pokud si nevíte rady s tiskem, objednávkou, chcete nám doručit svá zadání nebo si práci vyzvednout. Čtvrté patro bude přístupné od pondělí do pátku od 10.00 do 12.00 + od 13.00 do 15.00. Zároveň vás prosíme, abyste dodržovali tato pravidla:

• také zde prosím dodržujte nastavená hygienická nařízení (roušky, dezinfekce rukou, bezpečné rozestupy),
  • v patře se zdržujte pouze nezbytně nutnou dobu pro vyřízení své zakázky,
  • při platbě dáváme přednost bezhotovostnímu způsobu nebo převodu na účet, ve výjimečných případech lze platit i hotově.

Všechny informace k tisku a vazbě závěrečných prací pro vás máme připravené na webových stránkách nakladatelstvíA nezapomínejte, že knihovna je skvělý parťák pro každého diplomanta.

Vracení knih

Pro vracení knih využívejte přednostně vracečku, která je umístěna v přízemí budovy U13 (za šatnou). V případě problémů s vracením nebo dalších požadavků vám budeme k dispozici u výpůjčního pultu.

Přístup k počítačům a tiskárně mimo otevírací dobu knihovny

Mimo otevírací dobu knihovny můžete využívat počítače a tiskárnu v přízemí budovy U13. Všechno funguje tak, jak jste zvyklí ze studoven v knihovně (k používání tiskárny potřebujete svou studentskou kartičku).

Provoz studovny v Uherském Hradišti

Studovna v Uherském Hradišti funguje v běžném provozu a v klasické otevíračce, kterou již znáte (pondělí až čtvrtek 8.30–17.00 a pátek 8.30–15.00). Knihy zde můžete půjčovat, vracet a pokud máte zájem o knihu, která je k dispozici pouze ve volném výběru Knihovny UTB ve Zlíně, můžete využít službu zasílání knih do Uherského Hradiště (dovoz knih je každou středu odpoledne).

Další pokyny a informace

• U knih, které máte vypůjčenéprosím sledujte datum vracení (které najdete ve svém čtenářském kontu) a případně si je prodlužte.
  • V současné chvíli není možné zajistit přístup k dlouhodobým výpůjčkám zaměstnanců univerzity (tj. nelze zprostředkovat jejich výpůjčku).